16 sierpnia: II Mazowiecka Pielgrzymka HDK

ZAPROSZENIE: Diecezjalny Duszpasterz Honorowych Dawców Krwi diecezji warszawsko-praskiej, Proboszcz parafii św. Trójcy w Kobyłce, Klub HDK PCK przy Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego
z Sulejówka, Ochotnicze Straże Pożarne z Ossowa i Sulejówka mają zaszczyt zaprosić na Drugą Mazowiecką Pielgrzymkę Honorowych Dawców Krwi w dniu 16 sierpnia 2014 r. do Kaplicy Matki Boskiej Zwycięskiej na polach Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie pod patronatem Jego Ekscelencji Ks. Abpa Henryka Hosera ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej zgodnie z załączonym poniżej programem.

Uczestnikami Pielgrzymki HDK „OSSÓW – 2014” będą uczestnicy uroczystości patriotyczno-religijnych w Ossowie i honorowi dawcy krwi (zarówno zrzeszeni w klubach, jak i dawcy indywidualni), członkowie ich rodzin, a także sympatycy tej humanitarnej idei.

 

 Sprawy organizacyjne:

 

 

 1. Organizatorzy spotkania „OSSÓW – 2014” zwracają się do wszystkich struktur Honorowego Krwiodawstwa i klubów HDK na Mazowszu, aby niniejszą informację dot. Spotkania „OSSÓW – 2014” przekazały honorowym dawcom krwi na swoim terenie.

 2. Kluby HDK (lub inne struktury) posiadające sztandary proszone są
  o uczestniczenie w spotkaniu z pocztami sztandarowymi – członkowie pocztów sztandarowych w strojach galowych.

 

Dojazd do miejsca Bitwy Warszawskiej w Ossowie, które znajduje się w odległości około 20 km od Warszawy w kierunku Zielonka-Wołomin, najlepiej samochodem, autokarem lub specjalną komunikacją miejską z Warszawy.

 

Do Ossowa można przyjechać wcześniej – na terenie Zespołu Szkół istnieje możliwość zwiedzenia wystawy dotyczącej Bitwy Warszawskiej z makietą pola bitwy, kaplicy Matki Boskiej Zwycięskiej na polu bitwy, miejsca śmierci kapelana wojskowego ks. Ignacego Skorupki, bohatera bitwy poległego w boju, dolinki smoleńskiej oraz wzięcia udziału
w bogatym programie towarzyszącego obchodom festynu.

 

 1. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejsze podanie informacji zawierającej dane:

  • organizator grupy ( nazwa klubu, dokładny adres i nr telefonu ),

  • ilość osób, które ewentualnie zechcą oddać krew w ambulansie w ramach pielgrzymki,

  • kierownik grupy i osoba duchowna /jeśli będzie/ (personalia, funkcja i nr telefonu),

  • liczebność grupy, czas przyjazdu i środek transportu,

  • jeśli grupa będzie składać „dar ołtarza”. podać jego nazwę

  • jeśli będzie poczet sztandarowy. podać nazwę.

 

Informacje te, niezbędne do podjęcia decyzji organizacyjnych, proszę podać do dnia 15 sierpnia br. na: nr tel. 602 691 188, email: henrykzajac11@gmail.com lub pielgrzymkihdk@gmail.com dla Henryka Zająca, Prezesa Klubu HDK PCK przy Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego,– lub na adres:

——

Oni oddali życie za Ojczyznę, my oddajemy krew dla Bliźnich”

 • 10.00Uroczysta Msza Święta przed Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na błoniach Ossowa

 • 11.00 -15.00 – Akcja poboru krwi w ambulansie na placu OSP

 • 11.00 – 11.15 Wręczenie Suwerennego Orderu Świętego Maksymiliana Marii Kolbego wyróżnionym osobom

 • od 11.30 – Spotkanie w gronie pielgrzymów i czynny udział w ogólnym programie obchodów świątecznego festynu na błoniach Ossowa. 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.