Sierpniowe 19,8 litra na koniec wakacji #wszyscydlaEmila

Jak akcją zbiórki krwi zaczęliśmy wakacje, tak dzisiaj je oficjalnie zwieńczyliśmy. Co więcej, Alert RCB nie dotyczył naszego regionu, więc tym bardziej chciało się wyjść
z domu. Sierpniowa akcja krwiodawstwa w Zielonce była przedostatnią w tym roku. Skromnie dodamy, że debiut nowej lokalizacji – Szkoły Podstawowej nr 2 w Zielonce – wypadł bardzo udanie. 𝑫𝒛𝒊𝒆̨𝒌𝒖𝒋𝒆𝒎𝒚 𝑷𝒂𝒏𝒊 𝑫𝒚𝒓𝒆𝒌𝒕𝒐𝒓 𝑺𝒛𝒌𝒐ł𝒚 𝑷𝒐𝒅𝒔𝒕𝒂𝒘𝒐𝒘𝒆𝒋 𝒛𝒂 𝒘𝒚𝒓𝒂𝒛̇𝒆𝒏𝒊𝒆 𝒛𝒈𝒐𝒅𝒚 𝒏𝒂 𝒑𝒓𝒛𝒆𝒑𝒓𝒐𝒘𝒂𝒅𝒛𝒆𝒏𝒊𝒆 𝒂𝒌𝒄𝒋𝒊 𝒊 𝒋𝒆𝒋 𝒛𝒐𝒓𝒈𝒂𝒏𝒊𝒛𝒐𝒘𝒂𝒏𝒊𝒖.

Podczas akcji przetestowaliśmy też “manualny” 😉 system numerkowy. Chyba zdał egzamin, co nas bardzo cieszy. Wszyscy podeszli do tego rozwiązania z uśmiechem i dystansem. Czy mamy wprowadzić go na stałe? A może mają Państwo jakieś propozycje/pytania?
Na szczęście słońce nie wdawało się we znaki. Oczekiwanie w kolejce do ambulansu mijało spokojnie. Krwiodawcy
z Zielonki kolejny raz udowodnili, ze zawsze można na nich liczyć. Za to ogromne dzięki i wyrazy uznania!

Przejdźmy zatem do bilansowego podsumowania. Tablica “wyników” zatrzymała się na 57. Tyle osób zostało zarejestrowanych
w ambulansie. Krew pobrano od 44 dawców. Łącznie pobrano 19,8 litra bezcennego leku ratującego życie. Przy rejestracji część dawców wskazywało Emila Filipowskiego (18-letniego strażaka z OSP w Długiej Kościelnej) oraz Mamę jednego z naszych Krwiodawców.

Przed nami w tym roku jeszcze jedna akcja zbiórki krwi – 5 listopada. Liczymy, że dopisze zarówno pogoda, jak
i odzew Mieszkańców Zielonki. Lokalizację ambulansu do pobierania krwi podamy w późniejszym terminie. Może przeprowadzimy głosowanie odnośnie miejsca? 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przychodzą na nasze akcje. 

27.08.2023 Akcja krwiodawstwa w Zielonce

KHDK “Krzyś”

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.