Najważniejsze informacje przed majową akcją krwiodawstwa

Szanowni Krwiodawcy,
tradycyjnie przed zbliżającą się akcją krwiodawstwa podajemy garść najważniejszych, przydatnych informacji. Ambulans do poboru krwi przyjedzie do Zielonki już 26 maja (niedziela). Lista może być edytowana, na co warto zwrócić uwagę. Będziemy o tym wspominać i odpowiednio oznaczać. Poruszymy tutaj takie kwestia jak: lokalizacja, powiadomienia SMS/e-mail, promowanie, woda, legitymacje HDK, czy “numerki”. 


1. Lokalizacja: na początku tygodnia informowaliśmy, że ambulans do poboru krwi będzie czekać na Krwiodawców na parkingu przed Urzędem Miasta. Jednak na prośbę RCKiK musieliśmy zmienić miejsce na Szkołę Podstawową nr 2. Głównym powodem zmiany jest dostęp do prądu 400 V z zabezpieczeniem 32 A. Budynek Urzędu Miasta nie posiada takiego przyłącza. Do tego RCKiK ma  już wiekowe autobusy, które dość często ulegają awarii (a szczególnie agregaty w które są wyposażone). Dzięki podłączeniu do prądu wydłużana jest żywotność. Koszt naprawy jest bardzo wysoki, a części czasami nieosiągalne/sprowadzenie zajmuje dużo czasu.

Dziękujemy Pani Dyrektor za wyrażenie zgody na przyjazd ambulansu do poboru krwi 26 maja

2. Powiadomienia SMS/e-mail: przypominamy, że jest możliwość uzyskiwania powiadomień e-mailowych i SMS-owych o akcjach krwiodawstwa organizowanych przez Klub HDK „Krzyś”. “Druczki” będzie można wypisać również podczas akcji.

Osoba zainteresowana takim powiadomieniem może wysłać e-mail na adres krzys.zielonka@gmail.com, w tytule wpisując Powiadomienie e-mail/SMS*, a w treści imię, nazwisko (ew. numer telefonu – chcąc powiadomienia SMS-owe) i klauzulę: 𝐰𝐲𝐫𝐚𝐳̇𝐚𝐦 𝐳𝐠𝐨𝐝𝐞̨ 𝐧𝐚 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐭𝐰𝐚𝐫𝐳𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐨𝐢𝐜𝐡 𝐝𝐚𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳 𝐊𝐥𝐮𝐛 𝐇𝐃𝐊 „𝐊𝐫𝐳𝐲𝐬́” 𝐜𝐞𝐥𝐞𝐦 𝐨𝐭𝐫𝐳𝐲𝐦𝐲𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐩𝐨𝐰𝐢𝐚𝐝𝐨𝐦𝐢𝐞𝐧́ 𝐦𝐚𝐢𝐥𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐥𝐮𝐛 𝐒𝐌𝐒-𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡*. 

* niepotrzebne skreślić

Decydując się na powiadomienia SMS-owe warto upewnić się o możliwości otrzymywania wiadomości z Bramki Internetowej.

PSKlauzula o wyrażeniu zgody na przetwarzanie jest niezbędna. Inaczej nie możemy wysyłać wiadomości
o akcji (a już mamy taki 1 niepełny druczek)

3. Promowanie: chcielibyśmy zachęcić do promowania akcji oraz idei honorowego oddawania krwi poprzez m.in. zachęcanie znajomych do czynnego udziału w zbiórkach krwi, udostępnianiu wpisów na Facebooku czy… tworzeniu własnych treści. Mogą też być zdjęcia podczas akcji (np. z krwiobusem w tle, czy podczas donacji) z oznaczaniem „Krzysia”, autorskie teksty np. o tym, dlaczego oddajemy krew.
W ten sposób algorytmy będą dodatkowo promować krwiodawstwo, stronę i Klub. A może ma Pan/i pomysły? Jesteśmy otwarci na propozycje i sugestie!

4. Woda: doświadczonym Krwiodawcom nie musimy przypominać, jak ważne jest nawodnienie przed donacją (lekkostrawne śniadanie również 😉). Niemniej jednak podczas akcji będzie baniak z wodą niegazowaną. Jeżeli ktoś preferuje wodę gazowaną bądź herbatę/kawę, to proponujemy zabrać ze sobą w termosie/kubku termicznym. 

5. Legitymacje HDK: w najbliższym czasie nie planujemy sprowadzania większej liczby legitymacji, które później byłyby do kupienia podczas akcji krwiodawstwa. Osoby zainteresowane będą mogły je kupić we własnym zakresie, np. na Allegro (LINK).

6. Systemy numerkowe: cieszymy się, że wśród Krwiodawców przyjął się system numerkowy. Akcje przebiegają sprawnie i bez zakłóceń, niemal od razu każdy wie, po kom wchodzi do ambulansu. Chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę na adnotację, która jest na “numerku”: należy zdać przed wejściem do ambulansu. Na stoliku przy drzwiach do ambulansu jest “manualna” tablica numerkowa oraz pudełko, do którego należy odłożyć numerek. Z numerkiem nie wchodzimy do ambulansu! 

To na razie tyle. Nadmieniamy, że lista może być edytowana (będziemy to zaznaczać przy wpisie).

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.