Garść informacji przed “marcową” akcją krwiodawstwa

Szanowni Krwiodawcy,
zgodnie z obietnicą podajemy poniżej najważniejsze informacje dot. najbliższej akcji krwiodawstwa, która zaplanowana jest na 17 marca (niedziela). Lista może być edytowana, na co warto zwrócić uwagę. Będziemy o tym wspominać i odpowiednio oznaczać.

1. 𝐋𝐨𝐤𝐚𝐥𝐢𝐳𝐚𝐜𝐣𝐚: ambulans do poboru krwi będzie czekać na Krwiodawców na parkingu przed Urzędem Miasta w Zielonce (ul. Lipowa 5). W przypadku awarii ambulansu akcję zorganizujemy i przeprowadzimy w budynku Urzędu Miasta. Dostęp do toalet jest zapewniony; w czasie akcji porozmawiamy z portierem o zrobieniu poczekalni w budynku w przypadku deszczu/wiatru. 

2. Zaświadczenie do PIT: najprawdopodobniej podczas akcji będzie można uzyskać zaświadczenia do PIT (odliczenia krwi). 

3. 𝐏𝐨𝐰𝐢𝐚𝐝𝐨𝐦𝐢𝐞𝐧𝐢𝐚 𝐒𝐌𝐒/𝐞-𝐦𝐚𝐢𝐥: przypominamy, że jest możliwość uzyskiwania powiadomień e-mailowych i SMS-owych o akcjach krwiodawstwa organizowanych przez Klub HDK „Krzyś”. “Druczki” będzie można wypisać również podczas akcji.

Osoba zainteresowana takim powiadomieniem może wysłać e-mail na adres krzys.zielonka@gmail.com, w tytule wpisując Powiadomienie e-mail/SMS*, a w treści imię, nazwisko (ew. numer telefonu – chcąc powiadomienia SMS-owe) i klauzulę: 𝐰𝐲𝐫𝐚𝐳̇𝐚𝐦 𝐳𝐠𝐨𝐝𝐞̨ 𝐧𝐚 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐭𝐰𝐚𝐫𝐳𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐨𝐢𝐜𝐡 𝐝𝐚𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳 𝐊𝐥𝐮𝐛 𝐇𝐃𝐊 „𝐊𝐫𝐳𝐲𝐬́” 𝐜𝐞𝐥𝐞𝐦 𝐨𝐭𝐫𝐳𝐲𝐦𝐲𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐩𝐨𝐰𝐢𝐚𝐝𝐨𝐦𝐢𝐞𝐧́ 𝐦𝐚𝐢𝐥𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐥𝐮𝐛 𝐒𝐌𝐒-𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡*. 

* niepotrzebne skreślić

Decydując się na powiadomienia SMS-owe warto upewnić się o możliwości otrzymywania wiadomości z Bramki Internetowej.

PS. Klauzula o wyrażeniu zgody na przetwarzanie jest niezbędna. Inaczej nie możemy wysyłać wiadomości
o akcji (a już mamy taką jedną niepełną deklarację)

4. 𝐏𝐫𝐨𝐦𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞: chcielibyśmy zachęcić do promowania akcji oraz idei honorowego oddawania krwi poprzez m.in. zachęcanie znajomych do czynnego udziału w zbiórkach krwi, udostępnianiu wpisów na Facebooku czy… tworzeniu własnych treści. Mogą też być zdjęcia podczas akcji (np. z krwiobusem w tle, czy podczas donacji) z oznaczaniem „Krzysia”, autorskie teksty np. o tym, dlaczego oddajemy krew.
W ten sposób algorytmy będą dodatkowo promować krwiodawstwo, stronę i Klub. A może ma Pan/i pomysły? Jesteśmy otwarci na propozycje i sugestie!

5. Woda: doświadczonym Krwiodawcom nie musimy przypominać, jak ważne jest nawodnienie przed donacją (lekkostrawne śniadanie również 😉 ). Niemniej jednak podczas akcji będzie baniak z wodą niegazowaną. Jeżeli ktoś preferuje wodę gazowaną bądź herbatę/kawę, to proponujemy zabrać ze sobą w termosie/kubku termicznym. 

6. Breloczki (gadżety): jak już wcześniej informowaliśmy, na akcji będą czekać dla Krwiodawców nowe gadżety w postaci breloczków z grupą krwi (A, B, 0, AB bez podziałów na + i -). Z każdej grupy jest ok. 25 sztuk. Wstępnie przyjmijmy, że breloczek otrzyma każda chętna osoba, która uprzednio zarejestrowała się/wypełniła kwestionariusz). 

To na razie tyle. Nadmieniamy, że lista może być edytowana (będziemy to zaznaczać przy wpisie).

7. Legitymacje HDK: w momencie powstawania tego wpisu mamy na stanie 1 legitymację. Informujemy, że w najbliższym czasie nie planujemy sprowadzania większej liczby legitymacji, które później byłyby do kupienia podczas akcji krwiodawstwa. Osoby zainteresowane będą mogły je kupić we własnym zakresie np. na Allegro (LINK)

 

 

To jak na razie tyle z istotniejszych informacji dot. najbliższej akcji krwiodawstwa. Jeżeli coś się zmieni, to o tym powiadomimy i wskażemy aktualizację wpisu. 

Przydatne linki:
– jak przygotować się do oddawania krwi [WSKAZÓWKI, DIETA, FILM]
– powiadomienia SMS-owe i mailowe
– harmonogram 2024
– jak liczyć przerwy między donacjami [2023-2024] 
– odliczenie krwi od podatku PIT [GRAFIKA]

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.